Zaplanuj podróż samochodem

Zaplanuj podróż samochodem

Podróż za granicę samochodem powinna zostać przez nas starannie przygotowana i zaplanowana. Niezadbanie o pozorne szczegóły może nas bowiem bardzo drogo kosztować.

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić stan techniczny samochodu. Skontrolujmy ciśnienie w oponach, poziom oleju silnikowego i hamulcowego oraz oświetlenie pojazdu. Ustalmy czy posiadamy wszelkie konieczne wyposażenie awaryjne czyli apteczkę, rękawiczki ochronne i kamizelkę ochronną.

Powinniśmy też sprawdzić ważność naszego ubezpieczenia oc

Kalkulator pomoże nam wyliczyć ile będzie kosztować nas nowe ubezpieczenie jeśli okażę się, że termin wygaśnięcia dotychczasowej ochrony zbliża się nieuchronnie. Dowiedzmy się też czy na obszarze państwa do którego się wybieramy honorowane jest ubezpieczenie zawarte w Polsce. Polskie OC jest uznawane we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej oraz Serbii, Szwajcarii i Norwegii. W pozostałych państwach Europy i byłych republikach radzieckich musimy posiadać tak zwaną zieloną kartę. Możemy ją wykupić przed wyjazdem lub na przejściu granicznym w danym państwie. Musimy jednak być świadomi tego, że kupowanie zielonej karty na miejscu jest zwyczajnie dużo droższe.

Dodatkowe ubezpieczenie

Możemy się tez zastanowić na wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia autocasco oraz assistance. Te pierwsze może się okazać niezwykle pomocne zwłaszcza, gdy nasz samochód zostanie na przykład skradziony. Być może w Polsce nie odczuwamy tego typu zagrożeń zwłaszcza jeśli parkujemy pojazd na parkingach strzeżonych bądź podziemnych. Zagranicą jednak będziemy zmuszeni do pozostawiania samochód w nieznanych dla nas rejonach. Assistance natomiast będzie nieocenioną pomocą, kiedy okażę się, że mimo wykonania niezbędnego przeglądu nasz samochód uległ awarii. W ramach tego ubezpieczenia będziemy mogli wtedy liczyć nie tylko na pomoc techniczną ale też na przykład na pomoc w holowaniu samochodu. Ostatecznie zadbajmy o Europejską Karę Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą możemy zamówić w NFZ. Dzięki niej będziemy mogli w dużo łatwiejszy i tańszy sposób korzystać z usług publicznej służby zdrowia poza granicami Polski.

Sprawdź również https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Dodaj komentarz