Zalety kalkulatora OC

Zalety kalkulatora OC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC to zmora współczesnych kierowców – brak polisy, także w przypadku auta niesprawnego lub nieużywanego, może skutkować karą nałożoną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.


Wielu właścicieli samochodów zwraca uwagę na wysokość składki, którą należy uiścić z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC – nietrudno zauważyć, że oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych mogą się różnić.

Narzędziem, które pomoże obliczyć składkę z tytułu ubezpieczenia OC, jest łatwy w obsłudze i wygodny kalkulator OC, dostępny w postaci aplikacji internetowej.

Czym jest kalkulator OC?

Wiele osób, mimo wszech obecnego i ogólnodostępnego internetu, nie wie o istnieniu kalkulatora OC, a informacji o alternatywnych polisach OC poszukuje przede wszystkim wśród znajomych lub bezpośrednio w firmach ubezpieczeniowych. Nietrudno zauważyć, że rozwiązania te nie zawsze okazują się obiektywne – zdecydowanie lepszą alternatywą jest w tym przypadku wspomniany kalkulator OC, z którego może skorzystać każdy, kto posiada dostęp do internetu. Warto podkreślić, że przedmiotowa aplikacja jest kompatybilna także z urządzeniami mobilnymi, czyli tabletami i smartfonami. Więcej na https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Czym wobec tego jest kalkulator OC i w jakim celu powstało to rozwiązanie?

Główną funkcją, jaką pełni przedmiotowe narzędzie, jest weryfikacja składki za obowiązkowe ubezpieczenie OC. Aplikacja została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy posiadają podstawowe umiejętności w zakresie obsługi internetu – chcąc skorzystać z przedmiotowego narzędzia, wystarczy wprowadzić wymagane informacje w odpowiednie rubryki, a następnie kliknąć „oblicz OC”, by otrzymać przypuszczalną wysokość składki OC.

Warto nadmienić, że dostępny jest także kalkulator OC/AC, adresowany przede wszystkim dla osób, które zamierzają dopełnić obowiązkowe ubezpieczenie OC dobrowolną polisą AC – w przypadku połączenia obu polis właściciel auta może liczyć na dodatkową zniżkę.

Śmiało można więc stwierdzić, że kalkulator OC to doskonałe narzędzie, które pozwala zweryfikować realną wysokość rocznej składki OC, a tym samym podjąć decyzję o wyborze firmy ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz