Wygodny węgiel w workach

Wygodny węgiel w workach

Zakup opału w workach to doskonała propozycja dla osób, które mają ograniczone możliwości w zakresie składowania lub chcą zachować idealny porządek w piwnicy czy kotłowni. Węgiel w workach zajmuje niewiele miejsca, jest też wygodny w użyciu.

Węgiel orzech a mała kotłownia

Większość osób składuje opał w piwnicach lub kotłowniach, często w bezpośrednim sąsiedztwie pieca, w którym rozpalany jest ogień.

Ceny węgla do najniższych nie należą, niemniej jednak przeważająca większość osób wybiera właśnie to paliwo do ogrzewania domu w okresie jesienno-zimowym. Największym zainteresowaniem od wielu lat cieszy węgiel orzech, dostępny także w workach 25 kg.

Węgiel orzech to węgiel kamienny, pozbawiony zanieczyszczeń, wysokoenergetyczny, pozostawiający niewielką ilość popiołu, bezpieczny dla środowiska i przewodów kominowych. Może być używany w piecach centralnego ogrzewania, kaflowych, a także kuchniach węglowych, a nawet kominkach.

Węgiel orzech nie spieka się i koksuje, a co za tym idzie, nie pozostawia niedopalonych kawałków węgla, tzw. kalafiorów, bez problemu się rozpala, pali się jasnym, wolnym płomieniem, wydając optymalną ilość ciepła.

Najczęściej spotyka się węgiel orzech w workach po 25 kg, wszystkie worki posiadają mikrowentylację, dzięki czemu para bez problemu może się ulatniać w czasie, gdy workowany węgiel znajduje się na paletach. Podczas składowania palety są dodatkowo zabezpieczane folią ochronną, dzięki czemu nie trzeba się obawiać o jakość węgla – dodatkowo folia chroni opał przed negatywnym działaniem deszczu i śniegu.

Węgiel orzech workowany idealnie sprawdza się w przypadku sposób, które posiadają niewielką kotłownię lub piwnicę, w zależności od indywidualnych możliwości finansowych oraz technicznych, można kupić określoną ilość worków, a po zużyciu opału, zakupić kolejną partię węgla.

W składnicach węgiel orzech workowany znajduje się na drewnianych paletach, dzięki czemu ma zapewniony odpowiedni przepływ powietrza, warto więc zadbać także o jego odpowiednie składowanie w kotłowniach lub piwnicach – w tym celu można wykorzystać drewniane deski, tworząc z nich odpowiednik palet do składowania opału.

Dodaj komentarz