Wybieramy dobry salon kosmetyczny

Wybieramy dobry salon kosmetyczny

Sprzęt w salonie kosmetycznym jest równie ważny, co wykwalifikowani specjaliści wykonujący zabiegi. Wybierajmy miejsca, które posiadają tylko wysokie jakościowo produkty, od specjalizujących się w tej dziedzinie producentów, z pełną dokumentacją.

Warto udać się do miejsca, które posiada certyfikaty medyczne, badania kliniczne, protokoły zabiegowe czy instrukcje.

Sprawdzajmy, na czym zabieg będzie wykonywany

Podanie na stronie internetowej samych nazw zabiegów takich jak: laserowe usuwanie zmarszczek może świadczyć o mało profesjonalnym podejściu. Skoro w swojej ofercie gabinet posiada sprzęt wysokiej klasy, którego efektywność wierzymy, dlaczego się nimi nie chwali? Dzięki jasnym i jawnym informacjom dotyczącym nazwy sprzętu i producenta klient może sprawdzić rodowód producenta, a także pochodzenie urządzeń. Standardy – ufajmy światowym liderom w tej dziedzinie, wybierajmy firmy, którym przynajmniej raz w roku przyznano gwiazdkę lub inne nagrody na prestiżowych imprezach branżowych. Przy okazji sprawdzania producenta urządzeń dostępnych w wybranym przez nas gabinecie, warto poświęcić czas na wyszukanie informacje czy danych dotyczących urządzenia posiadającego potrzebne certyfikaty, otrzymane nagrody od grona lekarzy lub branży kosmetycznej oraz czy zapewniające personelowi kliniki bezpłatne szkolenia. Serwis i potrzebne szkolenia to kolejna kwestia, która nie może zostać pominięta. Są to dwie istotne zasady przede wszystkim dla osób decydujących się na otwarcie własnej kliniki medycyny estetycznej.

Serwis i zaplecze

Sprawdźmy zawsze czy dostawca sprzętu jest w stanie zapewnić sprawnie funkcjonujący serwis oraz czy posiada zaplecze treningowe wraz z wykwalifikowanym personelem szkolącym. To także potwierdzenie dla klienta, że osoby, które wykonują zabieg miały styczność ze szkoleniami i wiedzą jak wykorzystać atuty urządzenia, by osiągnąć zamierzony przez klienta efekt. Są to informacje, które w znacznym stopniu będą wpływać na nasze zadowolenie z dokonanego wyboru.

Dodaj komentarz