Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Higiena jamy ustnej nie powinna ograniczać się jedynie do szczotkowania jamy ustnej dwa razy dziennie. Coraz bardziej popularne są również płyny do płukania jamy ustnej oraz nici dentystyczne do czyszczenia przestrzeni między zębowych.

Zauważyć należy również wzrost świadomości społecznej na temat higieny jamy ustnej. Najczęściej dbamy o zęby w domowym zaciszu. A co jednak z pozostałą resztą dnia? Najczęściej w pracy spędzamy około 8 godzin. Niezmiernie ważne jest to, abyśmy dbali o zęby również w tam.

Dowiedz się, jak dbać o zęby w pracy

Umycie zębów po śniadaniu i po kolacji naszym zębom nie wystarczy. Większość dnia spędzamy w pracy, gdzie zęby są narażone na rozwój próchnicy i innych chorób. Przecież spożywamy tam posiłki, pijemy napoje (często słodkie) i sięgamy po różne przekąski. Mamy również często nawyki, które mogą być szczególnie szkodliwe, np. gryzienie ołówka. Nie zapomnij zadbać o swoje zęby w ciągu dnia! Nie rozstawaj się z pastą i szczoteczką. Dostęp do łazienki bądź toalety z umywalką ma zdecydowana większość z nas. Pamiętajmy, że umycie zębów po drugim śniadaniu nie powinno sprawić większych problemów. Pozwoli to nie tylko zachować właściwy poziom higieny i zmniejszy ryzyko próchnicy, ale również zapewni Ci większy komfort. Łatwiej nawiązać kontakty interpersonalne, gdy mamy pewność, iż mamy świeży oddech i nie mamy resztek jedzenia między zębami. Najlepiej nigdy nie rozstawaj się z pasta i szczoteczką. Nigdy nie wiadomo, kiedy się mogą przydać.

Jedz zdrowo dla dobra swoich zębów

Nie tylko w pracy, ale zawsze powinno się spożywać zdrowe posiłki. Wiadomo, że spożywamy w pracy śniadanie, lunch a czasem również przekąski. Zastosowanie się do kilku poniższych rad wyjdzie na zdrowie nam i naszym zębom, co przyniesie nam wiele dobrego. Decydując się na najlepsze rozwiązanie pośród wszystkich dostępnych możemy przekonać się, że będzie to dla nas strzał w dziesiątkę. Wybielanie zębów możliwe jest do wykonania w wielu gabinetach stomatologicznych.

Dodaj komentarz