Wybielanie zębów krok po kroku

Wybielanie zębów krok po kroku

Profesjonalne wybielanie w gabinecie przy użyciu specjalnej lampy. Lekarz sprawdza i zapisuje aktualny kolor zębów pacjenta, by później móc ocenić zmianę, zaleca się wykonanie zdjęcia przed wybielaniem jak i po wybielaniu.

Stomatolog przygotowując pacjenta do zabiegu zakłada mu okulary ochronne i specjalny rozwierak do jamy ustnej w celu ochrony tkanek wokół ust. Następnie na dziąsła nakładany jest żel, który po naświetleniu lampą ulega utwardzeniu.

Koferdam

Jest to tzw. płynny koferdam mający za zadanie ochronić dziąsła przed drażniącym działaniem środka wybielającego. Na tak przygotowane zęby dentysta nakłada preparat wybielające w postaci przezroczystego żelu. Kolejnym etapem jest naświetlenie zębów specjalną lampą, która aktywuje działanie żelu (niektóre preparaty nie wymagają naświetlania). Naświetlanie trwa od 15 do 20 minut i przeprowadzane jest trzy razy. Na końcu wizyty lekarz z pacjentem porównują efekty wybielania z kolorem zębów zapisanym przed zabiegiem. Ostatnim krokiem jest udzielenie przez stomatolog wskazań postępowania po zabiegu. Wybielanie nakładkowe. Wykonanie wycisku zębów szczęki i żuchwy celem wykonania indywidualnej szyny w pracowni technicznej. Na następnej wizycie następuje oddanie szyny oraz wręczenie żelu wybielającego. Sposób użycia: do szyny nakładamy niewielką ilość żelu, po czym zakładamy na zęby. W zależności od wskazań nocą lub w ciągu dnia.

Wylecz wszystkie zęby

Należy pamiętać, że przed każdym wyżej wymienionym sposobem konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów oraz zabiegi higienizacyjne. Duże znaczenie ma tutaj usuniecie kamienia nazębnego oraz piaskowanie zębów. Są to sprawy, które mają dla nas kolosalne znaczenie, wobec czego nie mogą zostać w żaden sposób pominięte. Pamiętając o nich, a na pewno będziemy w pełni usatysfakcjonowani dokonanym wyborem. Są to sprawy, które nie mogą zostać przez nas pominięte, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Pamiętając o kilku bardzo ważnych szczegółach będziemy mogli cieszyć się z dokonanego wyboru.

Dodaj komentarz