Wybielanie zębów – co powinniśmy wiedzieć?

Wybielanie zębów – co powinniśmy wiedzieć?

Warto podkreślić też, że efekt wybielania nie jest do przewidzenia. Jedni pacjenci uzyskują znakomity efekt inni nie. Pamiętać również należy, że procesowi wybielanie nie ulegną wypełnienia i uzupełnienia protetyczne.

Ich kolor będzie identyczny jak przed wybielaniem. Konieczne w takich przypadkach jest wymienienie ich na nowe po wybielaniu zębów, gdyż w przeciwnym razie kolor zębów i uzupełnień protetycznych – przede wszystkim chodzi o korony, mosty, protezy, których kolor będzie się różnił.

Jak utrzymać efekt?

Utrzymanie białych zębów zależy w dużym stopniu od samego pacjenta. Podstawą utrzymania się efektu wybielania jest: prawidłowa higiena jamy ustnej, ograniczenie pokarmów przebarwiających zęby (np. czerwone wino, mocna herbata, sok porzeczkowy) stosowanie tzw. białej diety – patrz poniżej. Koniecznie trzeba zrezygnować z palenia tytoniu. Dla podtrzymania efektu można stosować pasty wybielające. Kiedy wybielanie nie działa W niektórych przypadkach nawet drogie specjalistyczne wybielanie zębów nie działa. Dotyczy to zębów niekompletnych, złamanych lub martwych. Uzyskanie estetycznego wyglądu daje stomatologia estetyczna. Za pomocą żywicy kompozytowej bądź tzw. licówek formuje się na nowo kształt i kolor zęba. Biała dieta. Aby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej należy przestrzegać tzw. białej diety. Przez dwie godziny po zabiegu wybielania zębów nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną.

Muszą minąć dwie doby

Przez 48 godzin po zabiegu należy unikać pokarmów i napojów barwiących zęby, ponieważ szkliwo zębów w tym okresie jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników. Osoby przeprowadzające dwutygodniową kurację domową wybielania zębów systemem nakładkowym, powinny stosować białą dietę przez cały okres wybielania i trzy dni po. Może to być nieco uciążliwe, ale warte efektu olśniewająco białych zębów. Wybielanie zębów to sprawa, którą powinien zająć się profesjonalisty znający się na rzeczy.

Dodaj komentarz