Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest to zabieg polegający na zmianie barwy uzębienia na kolor jaśniejszy poprzez zastosowanie środków chemicznych zawartych w pastach i żelach. Wybielanie zębów można przeprowadzić na kilka sposobów.

Stosowanie wybielających past do zębów i płukanek, Należy pamiętać, że większość past dostępnych w sklepach ma właściwości ścierne negatywnie wpływające na szkliwo. Gdy efekt w dalszym ciągu jest niezadowalający. Wybielanie nakładkowe, lub profesjonalne wybielanie w gabinecie przy użyciu specjalnej lampy.

Przeciwwskazania

Zabieg wybielania zębów jest przeciwwskazany u: kobiet ciężarnych i karmiących, osób uczulonych na jakikolwiek składnik preparatu wybielającego np. nadtlenek wodoru, chorych na epilepsje lub chorobę Parkinsona, osób z intensywną nadwrażliwością zębów. Dodatkowo po zabiegu wybielenia może wystąpić znaczne nasilenie objawów. Pamiętajmy, że młodzieży do 16 roku życia, a rozwój zębów nie jest jeszcze wtedy całkowicie zakończony. Warto dodać, że u osób posiadających zęby objęte próchnicą lub nieszczelne wypełnienia, osób z chorobami dziąseł i przyzębia. Względnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu wybielenia zębów są znacznych rozmiarów wypełnienia, szczególnie w przednich zębach. Wypełnienia nie ulegną rozjaśnieniu, należy, więc liczyć się z koniecznością ich wymiany.

Tytoń

Nałogowi palacze muszą wiedzieć, że w czasie trwania wybielania, nie będą mogli palić papierosów. Ostrożnie do zabiegu powinny także podejść osoby z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Są to sprawy, które nie mogą zostać w żaden sposób pominięte, wobec czego warto o nich pamiętać. Zdając sobie z nich sprawę możemy być pewni, że znacząco wpłynie to na nasze zadowolenie z dokonanego wyboru. Są to sprawy, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób zbagatelizowane. Zdecydowanie warto o nich pamiętać, aby później nie żałować raz podjętej przez nas decyzji.

Dodaj komentarz