Ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance

Należy do najbardziej popularnych ubezpieczeń oferujących pomoc w zakresie nieoczekiwanych zdarzeń w dziedzinie transportu, podróży, zdrowia. Jest częstym dodatkiem do ubezpieczeń turystycznych, komunikacyjnych, medycznych czy mieszkaniowych.


Ubezpieczenie assistance jest zróżnicowane w zależności od wybranego obszaru zastosowania. Wyróżnia się kilka rodzajów ze względu na świadczenia: assistance komunikacyjny – zapewniający pomoc kierowcy i pasażerom w czasie zdarzeń drogowych w przypadku np. awarii pojazdu. Stanowi on pomoc techniczną lub medyczną w postaci informacji na temat potrzebnego serwisu, przetransportowanie do punktu medycznego, dostarczeniu paliwa, naprawie uszkodzeń, holowaniu lub zapewnieniu pojazdu zastępczego (więcej przeczytasz np. na stronie Gothaer).

Assistance

Inny rodzaj to assistance medyczny, zapewniający pomoc w postaci telefonicznej informacji, organizację środków transportu medycznego, pokrycie kosztów wizyty lekarza, pielęgniarki. Assistance domowy to z kolei pomoc fachowców różnych dziedzin – elektryka, hydraulika, stolarza albo specjalistów w dziedzinie komputerowej. Zawiera w sobie także pomoc w codziennych czynnościach.
Assistance w podróży gwarantuje pomoc w czasie wyjazdów m.in. za granicę. Oprócz pomocy medycznej służy zapewnieniem informacji telefonicznej, wsparciem w organizacji, dokonywaniu rezerwacji, tłumaczeniach. Assistance prawne zapewnia pomoc prawną przy pomocy telefonicznych informacji, porad dotyczących reklamacji przez konsumentów. Może także umawiać wizyty w kancelariach, przesyłać wzory umów, akt.

Assistance dla firm zapewnia pomoc w razie problemów występujących w prowadzeniu przedsiębiorstwa

Ubezpieczenie assistance jest w stanie zorganizować odpowiednią pomoc w zależności od występującego zdarzenia. Bardzo często stanowi on dodatek do ubezpieczenia OC. Szeroki zakres pomocy jaki oferuje jest wart tego, by wykupić go po rozpatrzeniu odpowiednich ofert. Usługi assistance są dostępne 7 dni w tygodniu. Służy po to, by korzystać z niego od razu w chwili nieoczekiwanego zdarzenia.

Dodaj komentarz