Ubezpieczenia dla rolników – co jest do wyboru?

Ubezpieczenia dla rolników – co jest do wyboru?

Każdy człowiek powinien być ubezpieczony, ponieważ nigdy nie wiadomo niestety co kogo spotka. Myślenie o ewentualnych trudnościach, wypadkach czy nieszczęśliwych zbiegach okoliczności nie jest wcale przyjemne, ale zabezpieczenie się na takie sytuacje jest jak najbardziej rozsądne. Ubezpieczenie pozwala na wypłacenie jakiejś ustalonej wcześniej sumy pieniędzy, kiedy daną osobę spotka nieszczęście, określone w podpisanej przez nią oraz ubezpieczyciela umowie. Rolnictwo jest taką dziedziną, która niestety w dużej mierze zależna jest od szczęścia i nieszczęścia, a nie tylko ciężkiej, rozważnej pracy. Jeśli przydarzy się jakaś klęska żywiołowa, rolnik może naprawdę wiele stracić! Właśnie dlatego również powinien się ubezpieczyć – tylko co ma do wyboru?

Istnieją różne rodzaje ubezpieczeń dla rolników – te obowiązkowe i te dobrowolne. OC rolników, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe – każdy musi je zawrzeć. To rodzaj ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, które chroni w przypadku szkód na osobie lub mieniu, powstałych w związku z posiadaniem gospodarstwa rolnego oraz ruchem pojazdów wolnobieżnych w rozumieniu prawa o ruchu drogowym, będących w posiadaniu rolników mających własne gospodarstwo rolne i użytkowanych w związku z posiadaniem tego gospodarstwa rolnego.

Obowiązkowe jest również ubezpieczenie budynków gospodarczych. Jednak są jeszcze dobrowolne ubezpieczenia dla rolników, jak GoAgro Gothaer, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie – i w związku z tym również warto je mieć. Takie (dobrowolne) ubezpieczenia dla rolników chronią w obliczu różnych sytuacji losowych, które są przewidziane w konkretnej umowie. Może tu chodzić na przykład o ubezpieczenie mienia ruchomego, ale również istniejących budowli od zdarzeń losowych. Ubezpieczone mogą zostać także zwierzęta gospodarskie, a nawet plony! Oferty tego typu ubezpieczeń są bardzo ciekawe i wyjątkowo liczne – dlatego też można sporo dowiedzieć się o nich w przestrzeni internetowej, na stronach konkretnych ubezpieczycieli.

Dodaj komentarz