Sposoby na utrzymanie bieli zębów

Sposoby na utrzymanie bieli zębów

Starajmy się regularnie rzuć niektóre owoce i warzywa, takie jak: jabłko, seler, marchew, brokuł. Szczotkujmy zęby przynajmniej trzy razy dziennie. Starajmy się unikać napojów gazowanych o ciemnym zabarwieniu i palenia papierosów.

Jeżeli jednak nie stosujemy się do tej zasady, powinniśmy myć zęby po każdym spożyciu wymienionych napojów, po paleniu, aby zapobiec przebarwieniom na naszych zębach. Zaleca się, aby nie nadużywać podanych wskazówek, ponieważ zbyt częste stosowanie niektórych ze wskazanych produktów, a zwłaszcza cytryny i sody oczyszczonej, może przynieść odwrotny skutek.

Przedawkowanie

Taka sytuacja ma miejsce, o ile używa się ich w nadmiarze. Prosimy, więc o rozważne stosowanie się do tych zaleceń! Zalecamy również, aby odwiedzić dentystę i zasięgnąć specjalistycznej porady dotyczącej wybielania zębów. Zęby wybiela papka z truskawek i sody oczyszczonej, bakterie zabija oliwa z oliwek, a plamy z zębów usunie pasta z… kurkumy – to tylko niektóre z porad, jakie można znaleźć. Dentyści jednak ostrzegają, że większość z nich ma więcej wspólnego z legendami, niż ze zdrowiem jamy ustnej. Porady z sieci mogą nieodwracalnie zniszczyć nam zęby.

Nie eksperymentuj na zębach!

Domowe przepisy na bielsze i zdrowsze zęby podbijają Internet. Porady pokazujące, jak samodzielnie zrobić pastę do zębów, płukankę czy preparat wybielający mają nawet po kilka milionów wyświetleń. Niestety, większość internetowych przepisów na stomatologiczny „zestaw małego chemika” są do użycia w domu, którego efekty mogą wyrządzić naszym zębom więcej szkód, niż pożytku. Stomatolodzy wzięli na celownik 7 najpopularniejszych przepisów z sieci. Wniosek? Aż zęby cierpną. Kurkuma jest dobra na trawienie, ale nie na wybielanie zębów. Porady dotyczące wybielania zębów przy pomocy kurkumy mają ponad 20 milionów wyświetleń. Od kilku miesięcy sposób na wybielanie zębów robi furorę. Okazuje się, że ją zalecają zmieszanie suszonej kurkumy z wodą i stworzenie papki przypominającej pastę. Następnie nią rekomenduje się mycie zębów. Efektem mają być idealnie białe zęby.

Dodaj komentarz