Skąd wziąć środki na działalność firmy

Skąd wziąć środki na działalność firmy

Każdy świeżo upieczony przedsiębiorca staję przed dylematem który brzmi: skąd wziąć pieniądze na prowadzenie działalności.

Najprostszym oczywiście sposobem jest posiadanie oszczędności. Jeśli jednak planujesz rozwój swojej firmy z rozmachem to oszczędności mogą okazać się niewystarczające. Zwłaszcza jeśli ma to być działalność produkcyjna. Teoretycznie w odwodzie zostaje rodzina, przyjaciele, którzy kiedy opowiesz im o swoim pomyśle na biznes zdecydują się na wygospodarowanie pewnych środków. Oba te rozwiązania mają jednak wspólną wadę, a mianowicie nie gwarantują ci stabilności w finansowaniu całego projekty.

Dlatego lepszym rozwiązaniem są dotacje unijne na rozwój firmy

O zakresie możliwych dotacji dowiemy się w Urzędzie Marszałkowskim, Wojewódzkim, Urzędzie Pracy lub w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich. Warto się z nimi zapoznać zanim zarejestrujemy działalność gospodarczą, gdyż wiele z nich przeznaczonych jest dla osób, które dopiero planują zostać przedsiębiorcą. O środki unijne może się starać każda osoba która jest pełnoletnia i może się wylegitymować Polskim obywatelstwem. Większość z nich jest kierowana do osób nie prowadzących na przestrzeni ostatniego roku żadnej działalności gospodarczej, a ich sytuacja na rynku nie jest zbyt korzystna.

Dokumentacja

Po wyborze odpowiedniego programu przechodzimy do przygotowania dokumentacji, która będzie wymagana przy złożeniu wniosku i biznesplanu. Musimy się też przygotować na ewentualną rozmowę kwalifikacyjną po której właściwa instytucja zadecyduje o przyznaniu nam środków. Maksymalna kwota jaką możemy otrzymać w ramach dotacji unijnych dla firmy to około czterdziestu tysięcy złotych. Do tej sumy trzeba doliczyć wsparcie pomostowe, które przez około dwanaście miesięcy będzie nam służyć do opłacania kosztów działalności w postaci chociażby składek ZUS. Może ono wynosić nawet do tysiąca stu złotych. Dotacja ta jest bezzwrotna pod jednym warunkiem. Musimy prowadzić naszą działalność gospodarczą przez minimum rok. W innym wypadku będziemy musieli pełną kwotę zwrócić.

Więcej na stronie https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/dotacje-unijne/

Dodaj komentarz