Połączenie kredytów – dla kogo będzie wygodne?

Połączenie kredytów – dla kogo będzie wygodne?

Połączenie kredytów – dla kogo będzie wygodne?Kiedyś mało kto zaciągał zobowiązanie kredytowe wobec banku – w tej chwili zaś ciężko jest znaleźć osobę, która nie miałaby nad głową jakiejś pożyczki, a często nawet kilku. Kupujemy sprzęt na raty, bierzemy pożyczki gotówkowe na zakup różnych rzeczy, spłatę innego zobowiązania, albo na wyjazdy, bierzemy kredyt hipoteczny na zakup domu czy samochodowy na kupno wozu – liczba dostępnych ofert jest w każdym banku ogromna, z czego wielu obywateli chętnie korzysta. W pewnym momencie może się jednak pojawić problem ze spłatą wszystkich tych zobowiązań – albo po prostu z pamięcią o wszystkich ratach i zobowiązaniach miesięcznych. W takim wypadku dobrze jest ubiegać się o połączenie kredytów w jeden – kredyt konsolidacyjny! Jak tego dokonać i dla kogo to rozwiązanie będzie najlepsze?

O ofercie połączenia kredytów

Konsolidacja kredytów to oferta przeznaczona dla tych, którzy gubią się już sami w rachunkach, albo po prostu nie mają aż takich możliwości spłaty wszystkich zobowiązań, jak w momencie ich podejmowania. Przez kilka miesięcy sytuacja może się diametralnie zmienić – nie mówiąc już o kilku latach. Ktoś może zachorować, ktoś inny stracić pracę – i terminowe regulowane wszystkich zobowiązań, jakie nad nami ciążą staje się o wiele trudniejsze, jeśli nie niemożliwe. Oferta skierowana jest więc również do tych, którzy mają teraz gorsze możliwości finansowe niż dawniej i w związku z tych pragną jakoś wyjść z impasu. Połączenie kredytów oznacza, że jeden bank (ten, do którego się zgłaszamy) przejmuje zobowiązania klienta, spłaca je, a dla niego przygotowuje nową ofertę – jeden kredyt i jedną ratę, którą należy regulować. I która jest znacznie niższa, niż suma wszystkich poprzednich.

Jak to wszystko działa?

Połączone kredyty zamieniają się w jeden większy – wzbogacony o nowe oprocentowanie i nowe odsetki. Wszystko rozkładane jest na dłuższy okres czasu, więc koniec końców dany klient zapłaci więcej. Nie musi jednak zmagać się ze stosem papierów w każdym miesiącu, a przede wszystkim jest w stanie spłacić zobowiązanie, które dawniej go przerastało. Niższa rata to ratunek dla wielu osób.

Dodaj komentarz