Pierścionki zaręczynowe: co oferują jubilerzy?

Pierścionki zaręczynowe: co oferują jubilerzy?

Pierścionki zaręczynowe stanowią istotną część oferty sklepów z biżuterią. Ich oferta jest naprawdę bardzo bogata. W czym możemy wybierać, chcąc kupić pierścionek zaręczynowy dla ukochanej kobiety?

Kolor złota

Mało który mężczyzna wie, że pierścionek zaręczynowy możemy być wykonany ze złota o różnym kolorze. W ostatnim czasie niezwykle modne jest białe złoto. Jeśli jednak kobieta, która ma pierścionek otrzymać preferuje biżuterię klasyczną, tradycyjną, lepiej zobaczyć jakie pierścionki zaręczynowe w kolorze żółtego złota oferuje jubiler – przykładowo na tej stronie. Dla pań lubiących zarówno tradycyjne, jak i białe złoto idealny będzie pierścionek zaręczynowy wykonany z dwukolorowego złota.

Fason pierścionka

Jeśli kobieta, która będzie nosić pierścionek jest delikatna i drobna, najlepszy będzie dla niej pierścionek dyskretny, niewielki, ale jednocześnie elegancki. Najbardziej klasyczny wzór pierścionka zaręczynowego ma centralnie umieszczony brylant, który znajduje się w oprawie szatonowej. Jeśli wybranka serca ceni sobie bardziej ozdobną biżuterię, warto postawić na pierścionek o odważnym kształcie. Może on mieć fantazyjną szynę. Ciekawą propozycją są modele wielokamieniowe.

Rodzaje kamieni

Pierścionki zaręczynowe znacznie różnią się między sobą, jeśli chodzi o rodzaje kamieni. W sprzedaży dostępne są modele z:

-szafirem;

– rubinem;

-topazem;

-tanzanitem;

-ametystem;

-perłami.

Szafir to kamień, który charakteryzuje się niebieskim kolorem. Wszystko za sprawą zawartego w nim żelaza oraz tytanu. Za najpiękniejsze uważa się szafiry mające kolor bławatka. Pochodzą one z Tajlandii, Kaszmiru oraz Birmy. Pierścionek z szafirem będzie współgrał z urodą kobiet o jasnej cerze oraz blond włosach. Takie pierścionki zaręczynowe są odpowiednie również dla posiadaczek rudych włosów. Pierścionki z topazem to najlepszy wybór dla blondynek, brunetek oraz szatynek, które mają cerą śniadą bądź o brzoskwiniowym odcieniu.

Wybór pierścionków zaręczynowych jest ogromny. Dzięki temu każdy mężczyzna ma szansę znaleźć pierścionek idealny dla swojej wybranki serca, zadowalając jej gust i sprawiając jej ogromną przyjemność.

Dodaj komentarz