Najczęściej popełniane błędy podczas poszukiwań pracy

Najczęściej popełniane błędy podczas poszukiwań pracy

Wiele osób szukających pracy zastanawia się, dlaczego po wysłaniu kilkudziesięciu CV telefon nadal milczy albo rozmowa rekrutacyjna jest pierwszym i ostatnim spotkaniem z pracodawcą. W dzisiejszym artykule skupimy się na najczęściej popełnianych błędach podczas szukania pracy.

Brak profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych.

Mimo, że bardzo dużo się mówi na ten temat i wydaje się, że wiele aspektów jest oczywistych, nadal wiele osób popełnia błędy w tym aspekcie. Przykładowo CV i list motywacyjny nie mogą być uniwersalne. Pisząc swoją aplikację zawrzyj tylko te pozycje, które są związane z branżą i mogą zrobić wrażenie na pracodawcy. Kolejnymi nieprawidłowościami są błędy ortograficzne, literówki czy niestosowne zdjęcia (niewłaściwy ubiór, fotografie z wakacji). Dokumenty aplikacyjne zawsze wysyłaj w formacie PDF, aby mieć pewność, że pracodawca otworzy dokument i aplikacja będzie czytelna. Brak konkretnych informacji. Kolejnym, częstym błędem jest brak konkretnych informacji w CV. Niekiedy kandydaci wpisują, że interesują się książkami bez podania konkretnych gatunków czy tytułów. Analogicznie jest ze znajomością języka obcego – zamiast zaznaczać, że nasza znajomość jest zaawansowana, warto podać konkretny poziom np. C1.

Brak przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej.

Wcześniejsze przygotowanie jest niezwykle ważne. Warto dowiedzieć się nieco więcej o firmie, gdzie chcemy pracować, przygotować sobie odpowiedzi na tak popularne pytania jak – dlaczego wybrałeś tę ofertę? Jakie są Twoje mocne strony? Gdzie widzisz się za 5 lat? Na rozmowach często okazuje się, że potencjalni pracownicy nawet dokładnie nie wiedzą, czym mieliby się zajmować. Niekiedy niewłaściwy strój również może przekreślić nasze szanse na otrzymanie pracy. Jeżeli szukasz więcej informacji w temacie, to z cała pewnością warto zajrzeć na strony internetowe, na których to dana tematyka jest realizowana. Sięgając do informacji tam zamieszczonych bardzo szybko przekonasz się, że znacząco zaoszczędziłeś swój czas. Jeżeli szukasz dobrych i sprawdzonych miejsc, to zdecydowanie powinieneś skorzystać z naszych propozycji, a dzięki nim znacząco zaoszczędzisz swój czas.

Dodaj komentarz