Na czym polega zabieg rozjaśniania szkliwa?

Na czym polega zabieg rozjaśniania szkliwa?

Wybielanie zębów polega na utlenianiu związków organicznych znajdujących się w szkliwie oraz zębinie. Obecnie najczęściej stosowanym środkiem wchodzącym w skład preparatów wybielających jest nadtlenek karbamidu.

Substancja ta, znana również pod nazwą nadtlenek mocznika, jest stabilniejszą postacią nadtlenku wodoru, który rozpadając się na wodór i tlen, powoduje utlenienie, a co za tym idzie odbarwienie przebarwień.

Zaufaj lekarzowi

Preparaty wybielające są dostępne w różnych stężeniach, a decyzję o ich wyborze powinien podjąć stomatolog”, dodaje lekarz. Kto może skorzystać z zabiegu wybielania zębów? Prawidłowo przeprowadzone rozjaśnianie szkliwa zębów to bezpieczny zabieg, ale nie każdy powinien się na niego decydować. Warunkiem przeprowadzenia zabiegu wybielania są zdrowe zęby. Zęby objęte próchnicą oraz z odsłoniętymi szyjkami powinny zostać przynajmniej czasowo zabezpieczone. Również stany zapalne dziąseł i przyzębia powinny być najpierw wyleczone. Czy do wybielania zębów trzeba się przygotować? Jeszcze Przed zabiegiem pacjent powinien poddać się profesjonalnemu oczyszczaniu zębów – mowa tutaj o skalingu i piaskowaniu.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zabiegu wybielania nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących, dzieci poniżej 16 roku życia, osób uczulonych na jakikolwiek składnik preparatu, chorych na padaczkę lub chorobę Parkinsona. Są to sprawy, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób pominięte, wobec czego warto o nich pamiętać. Wybielanie zębów to sprawa, którą należy powierzyć w pełni zaufanej i profesjonalnej osobie. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystko idzie po naszej myśli. Możemy być pewni, że w ten oto sposób będziemy mogli cieszyć się najlepszym wyborem pośród wszystkich dostępnych. Wybór dobrego i sprawdzonego dentysty to strzał w dziesiątkę. Postarajmy się więc o tym nie zapominać ani na moment.

Dodaj komentarz