Malujemy ściany

Malujemy ściany

Malujemy ściany

Malowanie ścian to zadanie, przed którym prędzej czy później stanie każdy z nas. To taki element prac remontowych, których stosunkowo najczęściej trzeba powtarzać, by odświeżyć swoje wnętrze, odzyskać jego czystość. Niestety nawet mimo posiadania dobrych jakościowo farb plamoodpornych musimy się liczyć z tym, że brud będzie na nich osiadał. W takiej sytuacji nie będzie innego wyjścia jak w odpowiednim momencie podjęcie decyzji o malowaniu.

Jak się do tego przygotować?

Jeśli mamy w planach malowanie ścian powinniśmy pamiętać, że do tego procesu warto się odpowiednio przygotować. Malowanie wymaga bowiem zabezpieczenia tego wszystkiego co w naszym wnętrzu będzie się znajdować. Musimy między innymi pomyśleć o tym by przykryć meble oraz podłogi. Takie zabezpieczenie uchroni nas przed zniszczeniami. Oprócz tego powinniśmy również pamiętać, że malowanie wymaga przygotowania ścian. Podstawowa kwestia to oczyszczenie tego pokrycia, które w danym momencie znajduje się na ścianie. Wszelkie zanieczyszczenia mogą bowiem utrudniać malowanie nową farbą i trudno będzie je przykryć. Dlatego warto ściany przed malowaniem umyć. Jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zawsze zastosowanie dobrej jakościowo farby podkładowej. To właśnie dzięki niej podłoże przeznaczone do malowania zostanie do tego odpowiednio przygotowane. Warto z takiej opcji skorzystać, szczególnie, że praktycznie każda firma produkująca obecnie farby ma do zaoferowania również dobrze jakościowo podkłady, które mają odpowiadać za przygotowanie ściany do nałożenia nowego pokrycia nawierzchniowego.

Wybierając podkład gruntujący możemy sobie zagwarantować, że ewentualnie znajdujące się na ścianie plamy będą odpowiednio pokryte i będziemy mieli gwarancje, że nie ujawnią się ponownie. To ważne, ponieważ dzięki temu nie musimy obawiać się, że w krótkim czasie będzie konieczne ponowne malowanie ścian. Obecnie ten proponowane nam farby również są coraz lepsze i dzięki temu łatwiej wybrać taką propozycją, na której plamy nie będą się tak uwidaczniały, a jeśli się pojawią będzie można je dość łatwo usunąć.

Przeczytaj też: https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji

Dodaj komentarz