Laserowe wybielanie zębów – jak wygląda?

Laserowe wybielanie zębów – jak wygląda?

Zabieg polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu zawierającego 30% nadtlenek wodoru i jego aktywowanie pod wpływem wiązki lasera. Uwalniane w wyniku działania lasera cząsteczki rozkładają barwniki będące przyczyną powstawania plam.

Wybielenie jednego zęba trwa zaledwie 2 minuty, a więc cały zabieg trwa do godziny.  Jest całkowicie bezpieczny, pod wpływem wiązki lasera żel nałożony na zęby jest aktywowany natychmiast, nie zalega na zębie i nie podrażnia okolicznych tkanek.  Co więcej, żel chroni ząb przed przegrzaniem i  bólem. Zawiera on także preparat do zwalczania nadwrażliwości – dolegliwości, która potrafi uprzykrzyć życie.

Okres po zabiegu

Efekt zabiegu utrzymuje się nawet 2 lata, jednak pod warunkiem stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Do 2 tygodni od wybielania musimy ograniczyć jedzenie potraw i picie napojów, które mają silne właściwości barwiące. Na liście zakazanej jest, więc kawa, herbata, czerwone wino, napoje typu cola i niektóre soki np. porzeczkowy czy wiśniowy, a ponadto gęste zupy np. pomidorowa i barszczu. Zakazane są również cytrusy, a to ze względu na drażniące szkliwo kwasy. Konieczne jest także zrezygnowanie z palenia. Zabieg to koszt blisko 1600 zł. Po długim czasie bez wizyty u dentysty, palenia papierosów, picia kawy i herbaty, nasze zęby mogą być żółte. Wybielanie zębów okazuje się jedynym wybawieniem. Powodów do tego może być wiele, wszyscy przecież chcemy mieć atrakcyjny uśmiech, a wybielanie zębów zapewne jest najlepszą opcją, która nam pomoże osiągnąć ten cel.

Szkodliwy wpływ

Oprócz wymienionych już przyczyn, zęby mogą być zabarwione również przez niektóre leki, głównie antybiotyki, spożywanie tłustych potraw, jagód czy substancje dodawane do żywności. W tym artykule podzielimy się pewnymi sposobami na naturalne wybielanie zębów, dzięki którym nasze zęby odzyskają swój blask i piękny biały koloryt, za którym tak tęsknimy. To wszystko sprawi, że będziemy się dużo chętniej uśmiechali. Wybielanie zębów to zabieg, na który warto wydać pieniądze.

Dodaj komentarz