Kto może poddać się zabiegowi laserowego wybielania?

Kto może poddać się zabiegowi laserowego wybielania?

Prawie każda osoba, o ile nie jest pełnoletnia potrzebuje do tego zgody prawnego opiekuna, skarży się na kolor swoich zębów. Jednak są pewne wyjątki, które wykluczają zabieg.

Są nimi: ciąża i okres karmienia piersią, cukrzyca, większe ubytki w zębach, nieszczelne wypełnienia, noszenie aparatu ortodontycznego (wybielaniu można się poddać minimum po 3-4 miesiącach od ściągnięcia aparatu. Jednak, jeśli potem nosi się tzw. retiner, to spokojnie można udać się na zabieg), choroby przyzębia (zapalenie dziąseł), parodonoza.

Efekt uboczny

Należy także pamiętać, że jeśli ma się plomby lub inne wypełnienia, a także protezy zębów, to nie będą one wybielać się tak samo jak naturalna kość. Mogą się rozjaśnić, ale efekt nie będzie na nich tak widoczny, jak na pozostałych zębach. Przed takim zabiegiem warto poinformować osobę, która go wykonuje o tym, że mamy plomby bądź protezy. Jak się przygotować do zabiegu wybielania? Zanim oddamy nasze ząbki w ręce specjalisty od lasera, warto najpierw wybrać się do dentysty, który oceni czy nie mamy żadnych urazów wykluczających wybielanie. Oprócz tego polecane jest także wykonanie piaskowania, czyli bezbolesnego procesu oczyszczania szkliwa z osadów i innych zanieczyszczeń. Dzięki temu efekt wybielania będzie na zębach lepiej widoczny

Zapamiętaj te porady

Nie ma specjalnych zaleceń, jeśli chodzi o dietę jeszcze przed samym zabiegiem, za to PO warto zastosować się do kilku porad, które przedłużą nam trwałość bieli. Są to kwestie, które nie mogą zostać w żaden sposób pominięte, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Wiele cennych wskazówek na temat wyboru odpowiedniego dla nas rozwiązania znajdziemy na stronach, które zajmują się daną tematyką. Są to sprawy, które mają dla nas kolosalne znaczenie, wobec czego nie mogą zostać w żaden sposób pominięte. Jeżeli szukasz odpowiedniego rozwiązania, to szybko przekonasz się, że było warto. Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie? Sięgnij do informacji znajdujących się w Internecie, a tam znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz.

Dodaj komentarz