Jak wygląda zabieg laserowego wybielania zębów?

Jak wygląda zabieg laserowego wybielania zębów?

Najpierw odbywa się krótka rozmowa z pacjentem, dzięki której ta osoba może wyjaśnić z obsługą wszystkie niejasności i dowiedzieć się, czy w ogóle może się temu zabiegowi poddać.

Następnie pacjent kładzie się na łóżku, dostaje specjalny rozwieracz do ust. Specjalista maluje każdy ząb po kolei specjalnym żelem do wybielania, który reaguje ze światłem lasera, następnie klient leży przez 15 minut pod lampą. Ta czynność powtarzana jest trzykrotnie, w efekcie, czego cały zabieg trwa 45 minut. Po tym czasie efekty są już widoczne gołym okiem, ale warto cierpliwie odczekać, bo prawdziwa biel będzie zauważalna dopiero po okresie około 1-2 tygodni od zabiegu.

 Zalecenia PO zabiegu

Przede wszystkim trzeba przestrzegać tzw. białej diety. Około 3-4 godziny po zabiegu nie należy jeść, natomiast pić można tylko wodę. Tego samego dnia zaleca się spożycie „miękkiego” posiłku. Przez kolejne 3 dni powinno się unikać kolorowych napojów, a zwłaszcza kawy, herbaty, napojów gazowanych, czerwonego wina czy soków owocowych, a w szczególności cytrusowych, bo kwasy w nich zawarte mogą uszkadzać szkliwo.  Po tym czasie raczej nie radziłabym znów sięgać po te napoje, no chyba, że chcemy, aby nasze zęby szybciej utraciły biały kolor.

Odradza się także palenie papierosów

Jeśli zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości, a chodzi tutaj przede wszystkim o nadwrażliwość zębów utrzymującą się dłużej niż 1 dzień, krwawienie dziąseł, czy ból. Jeżeli takie objawy zauważysz u siebie to należy niezwłocznie skontaktować się z osobą, która była odpowiedzialna za całą procedurę wybielania. Są to bardzo ważne kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać pominięte. Pamiętając o nich będziemy mogli cieszyć się wyborem najlepszego rozwiązania, co bez wątpienia będzie dla nas strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie warto z tego faktu zdawać sobie sprawę, by wiedzieć, że to najlepszy wybór ze wszystkich możliwych. Postarajmy się z tego właśnie zdawać sobie sprawę.

Dodaj komentarz