Jak wybrać dobry salon kosmetyczny

Jak wybrać dobry salon kosmetyczny

Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić gabinet kosmetyczny pod kątem zasady 7 „S”: Specjalizacja – nikt nie jest dobry we wszystkim. Zdecydujmy się na gabinet, który specjalizuje się w obszarze, który chcemy poprawić.

Jeśli chcemy usunąć zmarszczki, znajdźmy gabinet, który tym się szczyci. Będzie on miał zapewne kilka specjalistycznych sprzętów i kosmetyków, które lekarz będzie mógł dobrać nie ze względu na to, co posiada, ale dostosować konkretne działania na maszynach pod kątem potrzeb pacjenta – głębokości zmarszczek, ich zaawansowania a także portfela.

Poszukaj specjalisty

Specjalista – warto będzie sprawdzić dokładnie, z kim pracuje dany gabinet kosmetyczny i czy to osoba godna zaufania. Powinniśmy mieć pewność, że gabinet medycyny estetycznej, do którego się wybieramy jest nadzorowany przez lekarza. Warto zapytać czy klinika należy do któregoś ze stowarzyszeń, a lekarz do któregoś z towarzystw medycznych. Pewne zabiegi może wykonywać kosmetolog, ale powinien mieć on pisemne potwierdzenie swoich umiejętności. Warto sprawdzić czy klinika udostępnia w swoim gabinecie lub na stronie internetowej takie certyfikaty i potwierdzenia przebytych kursów swoich pracowników. Z kolei sam właściciel powinien zadbać o to, by klienci mieli do nich łatwy dostęp i umieścić je w widocznym miejscu, jako atut, którym może się pochwalić.

Poważna rozmowa

Szczegółowa konsultacja – każdy z zabiegów powinien być poprzedzony indywidualną konsultacją lekarską. Podczas niej klient ma prawo zapytać o sprawy, które go niepokoją. To jest czas, kiedy lekarz powinien poinformować o przebiegu przyszłego zabiegu, przygotowaniu do niego, możliwych przeciwskazaniach, a także opowiedzieć o pielęgnacji skóry i jej możliwej reakcji już po nim. Wybór konkretnego miejsca nie jest prostym zadaniem i wymaga dokładnego przeanalizowania dostępnych na rynku propozycji. Dopiero wtedy będzie można mówić o wyborze stanowiącym strzał w dziesiątkę.

Dodaj komentarz