Jak odżywiać się podczas wybielania zębów?

Jak odżywiać się podczas wybielania zębów?

Modyfikacja jadłospisu na czas wybielania zębów to najlepszy sposób na zapewnienie sobie optymalnego efektu rozjaśnienia szkliwa.

Zasady tak zwanej białej diety sprowadzają się do eliminacji z menu produktów zawierających syntetyczne lub naturalne barwniki, czyli buraków, soku porzeczkowego i wiśniowego, owoców jagodowych, czarnej herbaty, wina i kawy. Osobom poddającym się zabiegowi wybielania zębów zaleca się także ograniczenie spożycia owoców, ponieważ obecne w nich kwasy mogą przyczyniać się do wystąpienia problemu nadwrażliwości zębów.

Zasięgnij porady

Jeśli jesteś niezadowolony z odcienia swoich zębów, zdobycze współczesnej stomatologii pomogą ci rozprawić się z nieestetycznymi przebarwieniami szkliwa. Jednak zanim zdecydujesz się na wybielanie zębów, odwiedź swojego dentystę i wylecz wszystkie ubytki. Wymień także nadkruszone plomby i zajmij się problemem nadwrażliwości zębów – w przeciwnym razie stosowanie żelu rozjaśniającego szkliwo będzie przykrym doświadczeniem. Jeżeli podejmiesz się wybielania zębów, stosuj się do zaleceń swojego stomatologa i nie bagatelizuj niepokojących objawów. Gdy w trakcie stosowania preparatu rozjaśniającego szkliwo zaobserwujesz u siebie niepożądane symptomy, porozmawiaj o nich z lekarzem. Być może konieczna okaże się wymiana danego środka na inny lub całkowite przerwanie kuracji wybielającej.

Przygotowanie do zabiegu

Wybielanie zębów obecnie jest możliwe do wykonania w wielu miejscach. Podobna usługa znajduje się w ofercie wielu gabinetów stomatologicznych. Należy jednak pamiętać, że większość z nich nie ma jednak odpowiednich specjalistów odpowiednio wykonujących dany zabieg. Zdecydowane warto zdawać sobie sprawę z możliwości, które są dla nas przygotowane. Szczególnie niebezpieczne jest samodzielne wybielanie zębów, ponieważ może mieć ono dla nas groźne skutki uboczne. Zdecydowanie warto o tym pamiętać. Są to sprawy, które nie mogą zostać zbagatelizowane.

Dodaj komentarz