Jak działa kalkulator OC i AC

Jak działa kalkulator OC i AC

Jak działa kalkulator OC i ACZamiast wychodzić z domu, tracić swój cenny czas i umawiać się na spotkania z agentem ubezpieczeniowym, możemy skorzystać z kalkulatora OC i AC, który szybko i w prosty sposób wyliczy nam wysokość składki OC i AC.

Jak skorzystać z kalkulatora OC i AC?

Kalkulator OC i AC znajdziemy praktycznie wszędzie. Umieszcza je bowiem na swojej stronie praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Te proste narzędzie pozwala nam na samodzielne obliczenie składki, na podstawie danych, które znajdziemy w dokumentach osobistych i papierach samochodu, który będzie przedmiotem ubezpieczenia. Kalkulator OC i Ac przedstawia nam oferty ubezpieczenia w trzech różnych wariantach. Możemy wyliczyć sobie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, które musi posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego, zarejestrowanego w Polsce i dopuszczonego do ruchu drogowego. W innym wariancie możemy wyliczyć ubezpieczenie AC, które jest dobrowolne oraz innych dodatkowych wariantów ubezpieczeń. Chodzi tu o ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków, opon oraz assistance. Dodając kolejne ubezpieczenia, będziemy mogli na bieżąco sprawdzać, jak zmienia się wysokość składki, którą będziemy musieli zapłacić ubezpieczycielowi. Kalkulator OC i AC pozwoli nam też znaleźć optymalny pakiet, kierując się maksymalizacją zysków, przy minimalnej wysokości składki.

Musimy pamiętać, że nie w każdym wypadku obowiązuje zasada, że im szerszy zakres ubezpieczenia, tym lepiej. Pakiet powinien odpowiadać naszym indywidualnym zapotrzebowaniem. Czyli osoby, które posiadają własny garaż, nie będą na przykład zainteresowane rozszerzeniem pakietu ubezpieczeniowego o ochronę opon czy szyb samochodowych. Nie będzie im też potrzebna, najszersza oferta AC, gdyż istnieje niewielka szansa, że ich samochód zostanie skradziony podczas garażowania lub ulegnie zniszczeniu w wyniku działania wiatru, lub wody. Należy także pamiętać o podawaniu prawidłowych danych dotyczących samochodu oraz właściciela. Te wpływają na wysokość składki OC i AC i jeśli wpiszemy fałszywe dane, to i tak towarzystwo ubezpieczeniowe dokona ich weryfikacji.

Dodaj komentarz