Jak dbać o zęby?

Jak dbać o zęby?

Często zupełnie nieświadomie robimy coś, co może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Gryziesz długopis lub ołówek? To przestań! Możesz uszkodzić szkliwo, a nawet ułamać sobie kawałek zęba.

Niebezpieczne jest również odgryzanie taśmy zębami, obgryzanie paznokci czy lizanie palców przy przeliczaniu pieniędzy czy kartek. Bakterie, które dostają się do naszego organizmu, mogą wywołać nie tylko choroby zębów czy dziąseł, ale również niebezpieczne choroby ogólnoustrojowe.

Ocena koloru zęba jest  oceną subiektywną.

Panujący obecnie model piękna, to śnieżnobiały uśmiech, więc drogerie i apteki oferują preparaty również do samodzielnej korekty barwy uzębienia. Wybielanie zębów to sprawa, którą powinien zająć się profesjonalista, wobec czego warto poświęcić nieco więcej czasu na jego znalezienie. Na kolor zęba wpływa zębina, która prześwieca przez szkliwo. Szkliwo jest przejrzyste i ma barwę niebieskawą. Zębina jest koloru kości słoniowej.  Zęby z prawidłowo uwapnionym szkliwem mają żółtawy odcień. Słabiej zmineralizowane szkliwo z powodu mniejszej przejrzystości nadaje zębom bielszy odcień. Wybielanie zębów to kwestia, którą należy powierzyć zaufanej osobie. Kiedy jednak trzeba udać się do lekarza? Jeszcze przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów warto skorzystać z porady stomatologa, gdyż przebarwienia mogą wynikać z chorób ogólnoustrojowych, schorzeń samego zęba lub dziąseł, czy też wpływu tytoniu, barwników zawartych w pokarmach i stosowanych leków. Są to sprawy, które mają kolosalne znaczenie i w żaden sposób nie mogą zostać pominięte.

Poważna decyzja

Wybielanie zębów to wymagająca sprawa, którą warto powierzyć zaufanej osobie. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób pominięte. Zdecydowanie warto zdawać sobie sprawę z możliwości, które zostały dla nas przygotowane. Mając je na uwadze będziemy mogli cieszyć się dokonanym wyborem. Efekty po wybielaniu zębów są już bardzo szybko widoczne.

Dodaj komentarz