Gdzie wysłać dziecko na obóz w granicach Polski?

Gdzie wysłać dziecko na obóz w granicach Polski?

Polska jest pięknym, różnorodnym krajem, który oferuje rozmaite sposoby spędzania urlopu. Zależnie od tego, co się wybierze – morze, góry czy mazurską krainę jezior, można odpocząć mniej lub bardziej aktywnie. Obozy młodzieżowe usytuowane w różnych częściach kraju mają zwykle odmienne profile, odpowiadające temu, co dany region oferuje. Oto trzy najpopularniejsze kierunki letnich wojaży wraz z oferowanym przez nie zakresem zajęć. W każdym z tych miejsc młodzież może spędzić czas bardzo aktywnie lub po prostu odpocząć.

Góry dla aktywnych

Górskie obozy młodzieżowe zakładają przede wszystkim aktywność fizyczną. Często obfitują w piesze wędrówki, zdobywanie szczytów, wycieczki do parków linowych, jaskiń i wspinaczkę. Można spotkać oferty obozów młodzieżowych w górach, które przewidują zdobywanie odznak PTTK lub silne emocje, związane z jazdą samochodami terenowymi czy wizytą w aquaparkach i kąpieliskach. Góry to jednak także cudowne panoramy, raj dla młodych fotografów, rozległe przestrzenie, korzystny klimat, czyste powietrze i zapach koszonego siana.

Relaks na plaży

Polskie morze lub płatać pogodowe figle, jednak gdy już trafi się pogoda, jest naprawdę piękne. To dobry kierunek dla fanów plażowania, kąpieli, spacerów po plaży i zachodów słońca. Istnieją jednak także aktywne obozy młodzieżowe nad polskim morzem – w programie wiele godzin gier na plaży, bieganie czy długie wycieczki rowerowe. To świetna okazja, by poznać nowe osoby, zintegrować się i pozytywnie zmęczyć, nabierając siły na umysłowe wyzwania nowego roku szkolnego.

Mazurski raj

Mazury to przede wszystkim raj żeglarzy, dlatego też tak często organizuje się tam właśnie żeglarskie obozy młodzieżowe. Nowi adepci mają szansę sprawdzić, jak podoba im się życie na jachcie lub po prostu popływać, jeśli mieli już wcześniej styczność z żeglugą. Dla wielu staje się to początkiem wielkiej przygody i pasji, która zostanie z nimi już do końca życia. Mazury oferują jednak także statyczny, spokojny wypoczynek – piękne widoki, słońca zachodzące nad wielkimi jeziorami, plaże, pływanie i spacery.

Sprawdź również https://www.atas.pl/

Dodaj komentarz