Dlaczego warto oszczędzać na lokacie bankowej?

Dlaczego warto oszczędzać na lokacie bankowej?

Mówi się, że oszczędzanie nie jest korzystne dla gospodarki, a więc także dla nas – w końcu nie wydajemy pieniędzy, tylko trzymamy je w banku o zasięgu międzynarodowym. Cóż, sporo w tym prawdy, ale przecież lokata nie trwa wiecznie. Czyli zapewne po pewnym czasie wydamy te pieniądze – przynajmniej nie stracimy ich w głupi sposób wcześniej, nie wydamy na byle co, może w coś zainwestujemy, dzięki czemu zyskamy całkiem sporo? Zresztą zostawmy gospodarkę, przecież najbardziej istotni jesteśmy w tym wszystkim właśnie my – zatem napiszmy w dalszej części tego tekstu to, dlaczego lokata bankowa jest w naszym przypadku jak najbardziej godna bardzo dużej uwagi…

Przede wszystkim nie zapominajmy o tym, że inflacja to fakt – czyli jeżeli schowamy tysiąc złotych do skarpety, to za dwa lata będą one mniej warte. Stracimy tym samym niemałe pieniądze – może nie jakieś duże, jeszcze zależy od tego jaka będzie inflacja w najbliższym czasie, ale tak czy siak lepiej będzie, jeżeli wpłacimy pieniądze na lokatę.

Podatek od lokat bankowych

Oczywiście od lokaty tak czy siak trzeba zapłacić podatek, więc nie myślmy, że lokata to taki fantastyczny biznes, lecz powinniśmy być zadowoleni. Jeżeli tylko nie będziemy oczekiwali cudów, nie będziemy zakładali, iż jakakolwiek lokata – o zerowym ryzyku, jest w stanie dać nam potężny zastrzyk pieniędzy. Przecież nie jesteśmy dzieciakami, które nie wiedzą w jaki sposób funkcjonuje dzisiejszy świat.

Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/

Ryzyko w lokatach

Pamiętajmy też o tym, że lokata bankowa sprawia, iż nie mamy poczucia, że musimy wydać pieniądze. Chodzi o to, iż w przypadku trzymania ich w domu bądź na zwykłym koncie bankowym, istnieje bardzo duże ryzyko, że damy ciała. Czyli po prostu wydamy te pieniądze na mniej bądź bardziej sensowny cel. Jednak ludzie są z natury słabymi jednostkami, które są podatne na wiele bodźców. Z naszą naturą nie wygramy, dlatego też powinniśmy robić wszystko co w naszej mocy, aby korzystać z takich możliwości, dzięki którym będzie mogła zostać ona nieco poskromiona.

Dodaj komentarz