Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC AC?

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC AC?

Kalkulator ubezpieczania samochodu to bardzo pożyteczne narzędzie, które oferują nam niezależne serwisy internetowe oraz same towarzystwa ubezpieczeniowe. Kalkulator ubezpieczenia samochodu, nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić czas, ale też wyliczyć najlepszą i najtańszą dla nas składkę.

Można powiedzieć, że kalkulator jest trochę jak porównywarka cen

Udostępnia nam bowiem oferty wszelkich towarzystw i pozwala wybrać tą najtańszą. Pozwala on na wyliczenie składki OC oraz AC i jest bardzo prosty w obsłudze. Sam kalkulator składa się z kilku podstron, gdzie musimy wpisywać kolejne informacje dotyczące nas i samochodu, który zamierzamy ubezpieczyć. Na pierwszej stronie narzędzia znajdują się podstawowe informacje na temat zakresu ochrony oferowanego przez OC i AC oraz sposobu działania porównywarki ubezpieczeń. Są tam także porady dotyczące tego, czym się kierować przy wyborze polisy. Kolejne strony, to dane pojazdu, właściciela, a także zniżki i ewentualne rozszerzenia polisy. Całość wypełnienie kwestionariusza nie powinna nam zająć więcej niż kilkanaście minut, a z pewnością będzie to czas krótszy, niż gdybyśmy musieli pojechać do towarzystwa ubezpieczeniowego i poczekać tam na obsługę przez agenta.

Na samym początku kalkulator pyta o numer rejestracyjny samochodu

Nie trzeba jednak wypełniać tego pola, by przejść dalej. Obowiązkowe jest natomiast odpowiedzenie na pytania o numer PESEL, imię i nazwisko. Jeśli pominiemy któreś z wymaganych pól, kalkulator nie pozwoli nam przejść do następnego kroku. Zaznaczy też na czerwono pola, które trzeba jeszcze wypełnić. Wśród wielu ułatwień jest też możliwość natychmiastowego obejrzenia oferty na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także Assistance.

Sam kalkulator ubezpiecznia samochodu ma też inną zaletę. Korzystanie z niego, pozwala nam zrozumieć, skąd bierze się dana wysokość składki na nasz samochód. Dzięki temu jesteśmy w stanie na przyszłość uniknąć wykonywania danych ruchów, czy też inaczej planować zakup pojazdów, co oczywiście pozwoli nam na zredukowanie wysokości składki AC. Powinno to zainteresować zwłaszcza te osoby lub firmy, które ubezpieczają wiele pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *