Czy wybielanie boli?

Czy wybielanie boli?

Nie, o ile jest to wybielanie laserowe, np. przy stosowaniu nakładek wybielających czasami używanych w gabinetach może pojawić się ból, który w przypadku wybielania laserowego nie występuje.

Zabieg jest kompletnie bezbolesny, o ile poddawane są mu zdrowe zęby. Możemy jedynie odczuwać mały dyskomfort, jeśli żel nakładany przed naświetlaniem dostanie się na dziąsła i zetknie się ze światłem lampy, jednak jest to sytuacja zupełnie normalna i nie powinna nikogo niepokoić.

Po zabiegu

Po samym zabiegu przez cały dzień możemy odczuwać wzmożoną nadwrażliwość zębów, która powinna minąć po kilku godzinach. Jeśli tak się nie stanie, powinno się skontaktować ze specjalistą. Czy po wybielaniu moje zęby będą idealnie białe? Rzadko, kiedy się zdarza, że kość po takim zabiegu jest idealnie biała. Zazwyczaj zęby wybielają się o jakieś 8-10 odcieni. U niektórych konieczne mogą być 2 zabiegi, aby efekt był zadowalający, a w szczególności u osób nałogowo palących i pijących kawę bądź herbatę. Jednak gwarantuję, że z efektu i tak będziecie zadowoleni, bo jest widoczny gołym okiem i to już zaraz po zejściu z fotela. Kiedy można powtórzyć taki zabieg? Po pierwszym zabiegu wybielania należy zrobić min. 3 miesiące przerwy, aby szkliwo się zregenerowało. Wtedy mamy pewność, że nie uszkodzimy zębów, narażając ich na zbyt częsty kontakt z laserem.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Wszystko zależy od tego, czy przestrzegamy zaleceń. Jeśli stosujemy się do wszystkich rad, jakich udzielił nam specjalista po zabiegu, to mamy pewność, że efekt utrzyma się dłużej. W przypadku wybielania zębów metodą jest to nawet 1,5 roku! Wybór dobrego dentysty wykonującego wybielanie zębów to strzał w dziesiątkę, który nie może zostać w żaden sposób pominięty. Zdecydowanie warto z tego faktu zdawać sobie sprawę. Wiele cennych wskazówek na temat wyboru odpowiedniego rozwiązania znajdziemy na stronach internetowych poświęconych danej tematyce.

Dodaj komentarz