Czy biokominek grzeje

Czy biokominek grzeje

Biokominek to alternatywa dla tradycyjnych kominków – zasadniczą różnicą jest to, że w przypadku biokominka nie ma konieczności rąbania drewna, donoszenia opału ani też pilnowania ognia. Są to rozwiązania wygodne i funkcjonalne, ogrzewane za pomocą energii elektrycznej, gazu lub bioetanolu, który jest dostępny w postaci żelu lub płynu. Biokominek nie wymaga żadnych pozwoleń ani specjalnych instalacji kominowych czy wentylacyjnych, można go zamontować praktycznie wszędzie. Rozwiązania o wyższej mocy umożliwiają ponadto ogrzanie danego pomieszczenia.

Funkcjonalność biokominków

Często można spotkać się z pytaniem, czy biokominki mogą być wykorzystane do ogrzewania pomieszczeń? W rzeczy samej trudno dziwić się tego typu pytaniom, wśród propozycji znaleźć można rozwiązania różniące się nie tylko stroną wizualną i wielkością, ale przede wszystkim mocą – i to jest właśnie główny czynnik, od którego zależy to, czy konkretne narzędzie umożliwi ogrzanie danego pomieszczenia.

Kominki o mniejszej mocy zazwyczaj służą jako element dekoracyjny i są umieszczane w pomieszczeniach, gdzie dostępne jest inne rozwiązanie grzewcze. Warto jednak pamiętać, że istnieją również propozycje o znacznie większej mocy, które wydają odpowiednią ilość ciepła, a tym samym mogą być wykorzystywane jako narzędzie służące do ogrzewania danego pomieszczenia.

Główną zaletą biokominków jest to, że nie wymagają one żadnych zezwoleń budowlanych ani instalacji kominowych czy wentylacyjnych, dzięki czemu można je montować praktycznie wszędzie. Bardzo ważne jest jednak to, aby przed dokonaniem zakupu zapoznać się z wymaganiami i zaleceniami producenta, który często określa m.in. wymagania dotyczące minimalnej wielkości pomieszczenia.

Biokominki nie wymagają opalania drewnem, nie ma więc konieczność rąbania i noszenia opału do pomieszczenia, w którym znajduje się biokominek – wystarczy kupić żelowy wkład lub butelkę z bioetanolem, zainstalować ją w urządzeniu i najzwyczajniej w świecie zapalić. Jeśli będzie to narzędzie o odpowiednio dużej mocy, można mieć pewność, że biokominek zapewni odpowiednią ilość ciepła do ogrzania danego pomieszczenia.

Źródło: https://kratki.com/pl/czy-biokominek-daje-cieplo/

Dodaj komentarz