Co powinno się znaleźć w modnej kuchni?

Co powinno się znaleźć w modnej kuchni?

Trendy dotyczące wystroju wnętrz zmieniają się cyklicznie, co roku oferując nam nowe rozwiązania i ciekawe pomysły. Niektóre z nich służą poprawie funkcjonalności, inne przede wszystkim efektownie wyglądają, a ich wygoda schodzi na dalszy plan. Warto zapoznać się z nimi, planując remont kuchni.

Nawet jeśli nasza kuchnia nie będzie ostatecznie wyglądała jak z najnowszego katalogu, z pewnością uda nam się zaczerpnąć nieco inspiracji. Jak wygląda obecnie modna kuchnia i co powinno się w niej znaleźć?

Otwarte szafki

Nowym, nieco zaskakującym i wprowadzającym powiew świeżości rozwiązaniem jest zastąpienie zamykanych szafek kuchennych otwartymi półkami. To oczywiście wymaga dostosowania ich zawartości – zastawa powinna być jednolita, żeby nie wprowadzać chaosu do pomieszczenia. Efekt jest niezwykle lekki i interesujący, jednak można dyskutować o jego praktyczności. Przechowywane w otwartych wnękach naczynia będą się kurzyły, a co za tym idzie wymagały częstego mycia i wycierania. Jest to więc rozwiązanie godne polecenia raczej minimalistom, którzy nie posiadają zbyt wielu przedmiotów.

Pastelowe barwy

Bardzo ciekawie prezentują się także pastelowe fronty szafek oraz lodówki i inne urządzenia AGD w nieco cukierkowych, rozmytych kolorach. Warto je połączyć z jasnym drewnem lub białą podłogą, by stworzyć lekki, bardzo nowoczesny efekt wizualny.

Pożegnanie sielskich klimatów

Modny jeszcze niedawno styl prowansalski charakteryzował się ciepłymi, słonecznymi barwami, miękkimi kształtami, użyciem naturalnych materiałów, takich jak kamień, drewno, piaskowiec. Dziś nadal w cenie są naturalne materiały, jednak w katalogach nie zobaczymy już sielskich pęków ziół zwisających z okapu ani innych swojskich akcentów w klimacie vintage. Modna kuchnia jest w dalszym ciągu przytulna i urządzona w stonowanych, łagodnych barwach, jednak ma już zdecydowanie bardziej nowoczesny, miejski charakter. Z ciepłego, słonecznego serca Prowansji wkracza w nowy, inspirowany ekologią wymiar. Liczy się wygoda, na przykład uzyskana po zastosowaniu nowoczesnych systemów przechowywania.

Zobacz pomysły na modne kuchnie 2017.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *