Co jeść po wybielaniu zębów?

Co jeść po wybielaniu zębów?

Biała dieta polega na spożywaniu niebarwiących pokarmów i napojów. Należy unikać picia kawy, herbaty (również białej i zielonej), czerwonego wina, ciemnych soków (porzeczkowy, żurawinowy, malinowy itp.) coli i innych ciemnych napojów.

Unikać trzeba ciemnych sosów, zup oraz warzyw i owoców takich jak buraczki, szpinak, czy jagody. Nie wolno również palić, gdyż dym tytoniowy może w znacznym stopniu przebarwić wybielone zęby. Wskazany jest drób, ryby, białe makarony i pieczywo. Dozwolona jest kawa latte, ale najlepiej, by pita była przez słomkę.

Zastosuj łagodniejszą pastę

W ciągu pierwszych dwóch tygodni po wybielaniu zaleca się również stosowanie łagodnej pasty wybielającej, aby dokładnie usuwać powierzchowne przebarwienia i osady tak, aby nie dopuścić do ich przeniknięcia w głąb zęba. Uśmiechnięte twarze znanych aktorek sprawiają, że z większą uwagą przyglądamy się własnym zębom – takie porównanie często wypada jednak na naszą niekorzyść. Możemy wprawdzie tłumaczyć sobie, że nie każdy ma szczęście posiadać idealne uzębienie, ale fakt pozostaje faktem – przy odrobinie chęci możemy wyraźnie poprawić wygląd zębów.

Jak zacząć?

Pierwszym krokiem do olśniewającego uśmiechu jest zwykle wybielenie zębów. Są to sprawy, które nie mogą zostać przez nas pominięte, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Pamiętając o kilku bardzo ważnych dla nas kwestiach możliwe będzie wpłyniecie na wybór zdecydowanie najlepszego rozwiązania. Zdając sobie z tego sprawę będziemy mogli cieszyć się wyborem. Wybielanie zębów to sprawa, którą powinien zająć się profesjonalista znający się na rzeczy.

Dodaj komentarz