Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Atopowe zapalenie skóry dotyka najczęściej dzieci w pierwszych miesiącach i latach życia. Objawia się szeregiem zmian na skórze dziecka i wymaga cierpliwej i starannej pielęgnacji.

Atopowe zapalenie skóry to choroba typu alergicznego, która atakuje już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Skóra u dotkniętego tym schorzeniem malucha jest niezwykle sucha, podatna na uszkodzenia mechaniczne oraz cienka. Charakteryzuje się wypryskowymi zmianami oraz świądem. Walka z tą chorobą jest niezwykle uciążliwa, ale przy zastosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa i kremów możliwa do wygrania.

Sprawdź https://www.nowafarmacja.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-luszczyca-2

Przede wszystkim powinniśmy jako rodzice wyeliminować alergen, który uczula nasze dziecko

Krok numer dwa to zadbanie o prawidłowy skład mikroflory jelitowej. W tym celu powinniśmy zastosować odpowiednie probiotyki, które zawierają w sobie żywe szczepy bakterii kwasu mlekowego. Pomogą nam one w uszczelnianiu ścian jelita oraz będą stymulować ich dojrzewanie. Dodatkowo zwalczają obecne w organizmie bakterię chorobotwórcze, a także hamują objawy alergiczne. Kolejny krok to właściwa pielęgnacja skóry. Rodzice powinni natychmiast wyposażyć się w odpowiedni krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę. Skóra dziecka z AZS charakteryzuję się niedostateczną liczbą składników naturalnego czynnika nawilżającego oraz zaburzeniami w zakresie produkcji lipidów barierowych. Dlatego skuteczna walk a z objawami atopowego zapalenia skóry to przede wszystkim odpowiednie nawilżanie i natłuszczanie skóry dziecka.

Musimy pamiętać, że nie wystarczy w tym celu stosować zwykłych preparatów nawilżających

Optymalnym sposobem są emolienty. Sprzedawane w formie mydeł, kremów i żelów do kąpieli. W przeciwieństwie do zwykłych kosmetyków nie zawierają żadnych składników wysuszających i oparte są wyłącznie na bazie naturalnych składników. Działają stosunkowo szybko, skutecznie i co najważniejsze kompleksowo. Bardzo szybko poprawiają elastyczność skóry oraz jej sprężystość. Co ważne przywracają barierę ochronną, dzięki czemu nowe ogniska nie tworzą się tak szybko i łatwo.

Dodaj komentarz